Google Adwords ’de Anahtar Kelime Kullanımı

E-Ticaretin Faydaları
E-Ticaretin Faydaları
5 Şubat 2021
Google Adwords

Google Adwords

Google Adwords Kolay Dijital Reklamcılıkla Daha Fazla Müşteri

Google Adwords tarafından sunulan Google Adwords, reklamcılık alanında bir hizmettir. Buraya reklam veren firmaların reklamları, yapılan Google aramalarıyla ilişkilendirilir ve Google arama sayfasının en üst veya altında firma reklamları ortaya çıkar. İnternetin bu kadar merkezi olduğu çağda firmalar gerçek hayattaki kimliklerini korumanın yanı sıra internet üzerindeki kimliklerini de en güncel şekilde korumak durumundadırlar. Ancak bu şekilde rekabet edebilmek mümkün hale gelir. İnsanlar merak ettikleri her şey için interneti kullanırlar ve arma motoru olarak da en çok Google’ı tercih ederler. Doğru bir reklam kampanyasıyla, yapılan Google aramaları firmalara müşteri olarak geri kazandırılabilir. Tek yapılması gereken firma web sitelerinin SEO uyumlu düzenlemesi ve Adwords alanında etkili bir reklam kapmayası yapılmamışıdır.

Adwords Çalışma Şekli

Reklam verecek olan firma sahibi yayınlamak istediği reklamı oluşturur, gerekli düzenlemeler, reklam başlığı ve URL belirlenerek tüm bunlara uygun bir bütçe ortaya konur. Adwords alanında verilen reklamlar firma beklentilerine göre istenilen şekilde özgünleştirilebilir. Mesela firma sahipleri reklamlarının hangi şehirde, bölgede hatta ülkede gösterileceğini seçebilirler bunun yanı sıra reklamın hangi gün ve hangi saatlerde gösterilebileceğini, cinsiyet veya yaş gibi farklı özelliklere nasıl hitap edebileceğini detaylı bir şekilde programlayabilirler. Tüm bunlar etkili ve net bir planın sonucunda yapılabilecek detaylardır. Bu alanda uzman olan kişilerden profesyonel bir hizmet alınabilir ve Adwords alanında gerekli olan tüm detaylardan en kaliteli şekilde yararlanılabilir.

Ücretlendirme Avantajı

Google Adwords pek çok firma tarafından tercih edilen bir alandır. Google’ın arama motorları arasında en çok kullanılan arama motoru olması bunun başlıca sebeplerindendir. Bunun dışında Adwords ücretlendirme politikası da oldukça caziptir. Adwords, reklamın görünmesinden ücret almaz. Yalnızca yapılan tıklama başına belirlenen ücreti alır. Firmalar için bu durum oldukça büyük bir avantajdır. Çünkü her tıklama potansiyel müşteri alıcıya dönüşmese bile bir faydadır ve firmalar gereken ücreti bu faydayı elde ettikten sonra ödemiş olurlar.

Google Adwords ’de Anahtar Kelime Kullanımı

Belirlenen anahtar kelimeler kullanıcılar tarafından aratılan anahtar kelimelerle özdeşleşme sağlarsa firmanın reklamının görünme olasılığı o zaman artar. Bu nedenle anahtar kelimelerin belirlenmesi çok önemlidir. Anahtar kelimelerin firma için daha spesifik olması oldukça etkili ir yoldur. Mesela yedek parça satışı yapan bir firma eğer orijinal yedek parça satışına sahipse bu durumu ön plana çıkarabilir. Anahtar kelime öbeğini yedek parça satışı değil de orijinal yedek parça gibi daha kendine özgü bir halde belirlerse daha hedef odaklı geri dönüşümler kazanabilir. Anahtar kelime belirlenmesinde ve Adwords kullanımıyla ilgili pek çok detayda alanında uzman kişilerden fayda almak firmalara daha büyük ve kaliteli geri dönüşler kazandırır. Çünkü her alanda olduğu gibi bu alanda da yapı taşlarını bilen uzmanlar çalışmaktadır ve profesyonel bir şekilde düzenlenen reklamın firmaya geri dönüşümü daha etkili olmaktadır.

Google Adwords ‘de Etkinliğinizi Arttırın

İnternet üzerinde arama yapan bir kullanıcı, aramasıyla ilgili bir reklam gördüğünde o reklama yüksek oranda tıklar. Bu nedenle Google Adwords alanında doğru ve güncel bir şekilde yer alabilmek önemlidir. Ayrıca Adwords raporlamalardan yararlanarak gerekli optimizasyonları sağlamak ve yeni geliştirmeleri sektör odaklı yapmak da firma geri dönüşlerini olumlu şekilde etkileyecektir. Adwords firmalara bireysel kullanım olanağı sunan bir alan olsa da işin uzmanları tarafından hazırlanan bir reklam kampanyası her zaman daha etkili olacaktır. İşin dinamiklerini bilen, detaylara ve güncelliklere hâkim uzman kişiler Adwords alanında firmaların daha etkili bir şekilde yer almalarını sağlarlar. Sizler de rakiplerinizi geride bırakmak ve bu alanda en ideal yatırımla en iyi dönüşümlere sahip olmak isterseniz bizlere 0541 213 61 10 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. Uzman ekibimizle web siteniz ve geri dönüşümleriniz için ihtiyacınız olan her şeyi en kaliteli şekilde planlar ve sizlerle iş birliği sağlayarak hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir