Google Adwords Nedir?

En Etkili Sosyal Medya Platformları
En Etkili Sosyal Medya Platformları
7 Şubat 2021
E- Ticaret Nedir?
E- Ticaret Nedir?
10 Şubat 2021
Google Adwords Nedir?

Google Adwords Nedir?

Google Adwords Nedir?

Google Adwords ya da yeni haliyle Google Ads, firmaların ücretli olarak reklam verdikleri alanlar içerisinde yer alan en güvenilir bölümdür.  Google Ads, Google tarafından sunulan reklam hizmetidir. Firmalar bu alanda reklam verdikleri zaman, verilen reklamlar Google üzerinde aranan kelimelerle ilişkilendirilir ve bu reklamlar arama sayfasında yer alır.

Günümüzde internet her kesime hitap eden bir hizmettir ve pek çok internet kullanıcısı herhangi bir ürün veya hizmet almak istediğinde internete başvurur. Adwords alanında verilen reklamlar, internet kullanıcılarının yaptıkları aramalara göre Google üzerinde gösterilirler. Yani internet kullanıcısı kişi herhangi bir şey aradığında, aradığı şey firmanın reklamını verdiği ürün veya hizmetle alakalıysa firma reklamı arama esnasında sayfada görünür. Bu sayede internet kullanıcılarının alıcıya dönüşme şansları artar ve firmalar en güvenli şekilde geri dönüşüm sağlamış olurlar.

Adwords Hizmetinin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

İnternet üzerinden herhangi bir şey arandığı zaman internet kullanıcısının karşısına aradığı şeyle ilgili bir reklam çıkması, o kişi üzerinde oldukça etkilidir. Çünkü kullanıcıya ihtiyaç duyduğu şeyle alakalı hizmet önerisi yapılmış olur. Bu sayede firmaların web sitelerine yapılan ziyaretçi sayılarında artış elde edilir. Firmaların web sitelerinin ziyaret edilmesi oldukça önemlidir. Gerek potansiyel müşteri trafiği açısından gerekse gelen potansiyel müşterinin alıcıya dönüşmesi bakımından web sitesine yapılan ziyaret büyük önem taşır. Firmalar online satışlarında artış elde ederler ve internet dünyasında daha sağlam şekilde yer alırlar.

Adwords alanında verilen reklamlarda öne çıkarılan kavramlar farklı olabilir. Firmaların öne çıkardıkları bölümlerden birisi iletişim numaralarıdır. Bu sayede kullanıcılar ara düğmesi sayesinde ilgili firmaya kolayca ulaşabilirler. Bu sayede daha çok müşteri firmayı aramış olur. Firmayı arayan müşterilerin satış odaklı ikna edilmeleri ise daha kolaydır. Benzer şekilde haritada kolay bulunurlukla ilgili verilen reklamlar sayesinde firmalara yapılan müşteri ziyaretlerinde artış elde edilmesi de hedeflenebilir. Burada önemli olan şey firmanın beklentisidir.

Firmalar Kendi Reklam Bütçelerini Belirleyebilirler

Google Ads alanında reklam vermek isteyen firmalar farklı bütçe seçeneklerinden yararlanabilirler. Kendi hedeflerine ve işletme yapılarına göre bir bütçe belirler ve istedikleri süre boyunca bu bütçeyi aşmadan reklam verme işlemlerine devam ederler. Bütçe açısından sağlanan bu esneklik firmalar için çok önemlidir. Bunun yanı sıra reklam harcamaları istenen zamanlarda farklı şekillerde düzenlenebilen veya durdurulabilen yapıdadır. Tüm bu avantajlar sayesinde firmalar bütçe konusunda zorlanmazlar ve istedikleri başarıya daha rahat bir şekilde ulaşırlar.

Doğru Anahtar Kelime Kullanımı Önemlidir

Google Ads, reklam alanında en güvenli ve geri dönüşümü oldukça yüksek olan bölümlerden birisidir. Google Ads ve kullanılan dijital reklam başlı başına çok büyük işler başarılmasına olanak sağlarlar. Ancak reklam kampanyasının doğru bir şekilde hazırlanması da oldukça mühim bir konudur. Dikkat edilmesi gereken şeylerin başında da anahtar kelime kullanımı gelir.

Google Ads kampanyası oluşturulurken seçilen kelime veya kelime gruplarına anahtar kelime denir. Firmalar, kullanıcıların arama yaparken yüksek ihtimal kullanacakları kelimeleri belirleyerek hareket etmektedirler. Kendi ürün veya hizmetleriyle alakalı olan ve kullanıcıların arama yaparken kullanma ihtimalleri yüksek olan kelimeleri anahtar kelime olarak belirlerler. Belirlenen anahtar kelimeler reklam kampanyasıyla uyumlu hale getirilir ve Google üzerinde ilgili bir arama yapıldığında reklamın görünmesi sağlanır.

Sizler de bu alanda etkili bir çalışma yapmak ve sektörde başarılı bir uzmanla çalışmak isterseniz firmamıza ulaşım sağlayabilirsiniz. Gerekli düzenlemelerin yapılması, planların oluşturulması, reklam ve SEO alanında iyileştirilmeler sağlanması gibi pek çok alanda kaliteli ve profesyonel bir hizmet sunarız. 0541 213 61 10 nolu numaradan bizlere ulaşabilir, dijital dünyanın gerektirdiklerine en hızlı ve güvenli şekilde sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir