Hizmetlerim

 

Size özel tasarımlar ve geliştirmeler

Grafik Tasarım

Profesyonel grafik tasarım, logo tasarımı ve kurumsal kimlik tasarımları konusunda hizmet veriyoruz. Grafik tasarım fiyatları için doğru adresiniz. Grafik tasarım yapacağınız reklam çalışmalarının kaliteli olmasına olanak sağlar. Ayrıca hedef kitlenize vermek istediğiniz mesajın etkili bir şekilde iletilmesine de olanak sağlar. Bu sayede bulunduğunuz sektör içerisinde fark oluşturabilir ve kaliteli bir büyüme sağlayabilirsiniz. Özellikle firmanızın logosunun mutlaka alanında uzman bir grafiker tarafından hazırlanması gerekir.

Profesyonel Grafik Tasarım Hizmetlerimizin Detayları
Firmalar, çağın ihtiyaçları doğrultusunda birçok şirketin gerek duyduğu grafik tasarım ve hizmetler konusunda kaliteli çözümler üretmektedir. Bu anlamda firmalar, sizlere kurumsal kimlik oluşturmak, logo tasarımı ve web sitesi tasarımı yanında baskılı veya online ortamlar için ürün katalogları, broşür, kartvizit ve afiş oluşturulması konularında da detaylı ve proje hizmetleri vermektedir. Firmanız için gerekli katalog ve broşürlerin oldukça kaliteli ve firmanızın kimliğinin yansıtılacağı bir şekilde oluşturulması ve basılması sağlanılan kaliteli hizmetlerdendir. Bu iş içerisinde tasarım için sağladığı grafik tasarım hizmetleri ile dergi ve bülten, kartvizit gibi grafik konulu tüm işlerinizde sizlere hizmet vermekte olan firmaları tercih edebilirsiniz. Tasarım işini yaptıracağınız şirket, şirketinizin en iyi ve profesyonel şekilde algılanması için büyük bir çaba göstermesi gerekiyor.

Grafik Tasarım Nasıl Yapılır?
Grafik tasarım uzmanı olarak yapılacak olan çalışma öncesi nasıl bir izlenim oluşturmak istediğiniz belirlenir ve bu doğrultuda çalışma yapılır. Bunun için alanında uzman kadro size yardımcı olacaktır. Grafik tasarım tecrübe isteyen bir konu olduğu için ilgili programlara hakim olmak gerekir. Bunun için bünyemizde yer alan tüm personel programlar konusunda yetenekli kişilerden oluşur. Grafik tasarım ve web tasarım aşamasında kullanılacak olan renkler ve ilgili içerikler bir uyum içerisinde yer alır. Karşı tarafın gözlerini yormayacak ve ilk bakışta dikkat çekecek tasarımlar seçilir. Bu sayede ilgili mesajı karşı tarafa olumlu bir şekilde iletebilirsiniz. Sunulan tüm bu hizmet içeriği kurumsal olarak yer alır. Grafik Tasarım Fiyatları yapılacak olan çalışmaya göre farklılık gösterir. Vatan Çetinel olarak bu konuda ekonomik fiyat politikasını benimseyerek size yardımcı olurum. Özellikle de dijital platform içerisinde hazırlayacağınız tasarımların güçlü olması prestij açısından da size katkı sağlar. Bunun için titiz bir çalışma yaparak size yardımcı olunur.

Grafik Tasarım Avantajları Nelerdir?
Birçok firma logosundan tanındığı da asla unutulmamalıdır. Bunun için logonun uygun renk tonları ile hazırlanması yeterli olacaktır. Yapılacak olan grafik tasarımın mutlaka modern yapıya uygun olması da gerekir Sırada basit bir tasarım karşı tarafta ilki bırakmaz. Modern görsel şıklığa sahip estetik tasarımla ilgi çekici olarak yer alır. Reklam uzmanı olarak da başarılı hizmetlerini sürdürerek, kurumsal kimlik tasarımları doğrultusunda birinci sınıf hizmet sunmaktayız... Grafik tasarımın işletmenize birçok yararı bulunuyor ve özellikle işini e-ticaret alanına taşımak isteyenler için tasarım son derece önemlidir. Öncelikle tanınma oranını yükseltir. İlgili tasarımlar kurumsal olduğunuzu gösterir ve karşı tarafta bir ilgi uyanması oluşturur. Bu konuda geliştirdiğimiz özel yöntemler ile size yardımcı oluyor ve kısa sürede tasarımlarınızı yaparak size teslim ediyoruz. Grafik tasarım modern ve kurumsal tasarımlar ile farkınızı ön plana taşıyabilir ve büyüme hedeflerinize, hedef kitlenize olumlu katkı sağlayabilirsiniz.

Tüm sektörlerin olmazsa olmazı olan reklam kampanyalarında kullandıkları en önemli iletişim kaynağı olan grafik tasarım, katalog, broşür, kartvizit, afiş, dış cephe çalışmaları (Cephe giydirme, bilboard, vinil, araç kaplama) logo tasarım gibi çalışmalarına kadar geniş bir kitleye kapsamlı hizmet vermekteyim. Grafik Tasarım işi ile sosyal medya alanında da başarılı olabilmeniz için gerekli olan tüm çalışma kurumsal olarak sunulur. Bu sayede hedeflediğiniz noktalara daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz sektör içerisinde de rekabet gücünüz artar.

 • Logo Tasarımı
 • Kartvizit Tasarımıt
 • Antetli Kağıt Tasarımı
 • Zarf Tasarımı
 • Not defteri, Bloknot Tasarımı
 • Kurumsal Kimlik

Web Tasarım

İlgili sektör içerisinde fark oluşturmak ve geniş kitlelere ulaşmak isterseniz hazırlanacak olan web sitesinin tasarımı mutlaka üst düzey olması gerekir. Bunun için de alanında uzman olarak bizden destek alabilirsiniz. Web sitesinin mutlaka kullanıcı dostu olarak hazırlanması yararınıza olacaktır.

İnternet kullanım alanı artık hayatımızın her yanına yayılmıştır. Adeta bizim ayrılmaz bir parçamız haline gelen internet olmadan gündelik hayatımıza devam etmek zorlaştı. Alışverişten, haberleşmeye, günlük tutmaktan sosyalleşmeye kadar internet bütün yaşantımızı ele geçirmiş durumdadır. Bu durumun hem avantajlı hem de dezavantajlı yönleri olabilir. Ancak bağımlılık haline getirmeden internetten yararlanmak hızla ilerleyen bu dünyaya uyum sağlamamızı ve daha iyi işler yapmamızı da destekler. Siz de internetin bu avantajlarından yararlanmak isterseniz bir web tasarım uzmanı ile anlaşabilir ve kendinize ait bir site yaptırabilirsiniz. Herhangi bir konuda yazıp çizmeyi seviyorsanız, farklı ve dikkat çekici ilgi alanlarınız varsa ya da ticaretle uğraşıyorsanız, kendi ürettiğiniz herhangi bir ürünü satmak isterseniz, ya da herhangi bir konuda başvurulan bilgi verici bir website tasarım yaptırmak isterseniz orijinal tasarımlardan seçmeniz gerekiyor. Artık web siteleri bizim dünyaya ve dışarıdaki insanlara açılan kapımız haline geldi. Siz de bu imkânlardan yararlanmak, dikkat çekici ve işlerliği olan bir web sitesine sahip olmak için web tasarım konusunda profesyonel bir uzmanla görüşebilirsiniz.

Web Tasarım Neden Önemlidir?
Web tasarım ve website tasarım konusunda en önemli noktalardan birisi de SEO optimizasyonudur. Bu optimizasyon işlemi anahtar kelimelerin düzenlenmesi anlamına gelir. SEO çalışması, araştırma yapan kişilerin ihtiyacına göre sitenizin anahtar kelimelerini en iyi hale getirmek ve iyileştirmek anlamına gelir. Web tasarım ya da website tasarım işleminin en kritik noktası budur. Anahtar kelimeleri düzenlemezseniz ve metnin içinde yayılıp uygun şekilde yer almasını sağlamazsanız siteniz arama motorlarında gözükmez ve siz de amacınıza ulaşamazsınız. Anahtar kelimeleri bu şekilde düzenlemek ve bu konuda yüzde yüz başarılı bir web sitesi tasarımı ileri düzeyde profesyonellik gerektirir. Web tasarım ihtiyacı duyan ve kendileri bu konuda araştırma yapıp kendi sitelerini hazırlamak isteyenlerin de en çok zorlandığı konu bu konudur.

SEO optimizasyonu website tasarım konusunda yetkin olmayan bir kişi tarafından yapılamaz. Anahtar kelimeler dışında sitede yer alan yazıların anlamlı, işlevsel ve amaca uygun bir şekilde düzenlenmesi de web tasarım işleminin en önemli parçasıdır. Yazı yazmak ve güzel bir içerik oluşturmak herkesin yapabileceği kolay bir işlem değildir. Sitenizdeki yazıların arama motorlarında hemen görünesi için web tasarım yapmak ise en zor konudur. Website tasarım sırasında en incelikli ve ayrıntılı olarak çalışılması gereken nokta burasıdır.

Web Tasarım Ayrıntıları
Web tasarım öncelikle açmak istediğiniz sitenizi hangi amaçla kullanacağınıza göre yapılır. Siteden tam olarak ne beklediğinizi ve bu siteyle ne yapmak istediğinizi web tasarım konusunda uzmanla görüşerek anlatmalısınız. Web tasarım sürecinin en zorlu aşaması tasarım kısmıdır. Tasarımın amacı sizin sitenizi, ürünlerinizi ya da markanızı en iyi şekilde anlatmaktır. Web siteniz sizin dünyaya açılma yerinizdir. Kendinizi anlatma ve ürünlerinizi ya da yazılarınızı sunma yerinizdir. O yüzden website tasarım mutlaka alanında uzman birisine yaptırılmalıdır.

Uygulamalı ve Kaliteli Web Tasarım Aşamaları
Tasarım sürecinden sonra website tasarım ile ilgilenen firma size ait olan fotoğraf ve görüntüleri sizin web sitenize yükleyebilir. Bu yükleme işlemi de sanıldığı kadar basit değildir. Yüklenecek olan yazılar ve resimler website tasarım ve yazılımı ile uyumlu bir hale getirilerek yüklenebilir. O yüzden mutlaka web tasarım konusunda yetkin olan birisi tarafından yapılabilir. Web tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi sitenin belirli standartlara sahip olmasıdır. Sitenin görsel etkililiği uyumlu ve belirli bir standarda göre düzenlenmiş olmasına bağlıdır. Web tasarım konusunda en önemli unsurlardan birisi de uluslararası kodlardır. Kodlar kısaca website tasarım işleminin anahtar formülleridir. Uluslararası kodlara ve bütün sürücülerde aramalara uygun olmadan yapılan bir web tasarım sizin sitenize her yerden ulaşılmasını engeller. Kodlar ve uyumluluk website tasarım konusunun kilit noktalarıdır. Eğer siteniz, website tasarım aşamasındayken bu kodlara uygun olarak hazırlamamışsa bilgisayarda araştırma yapan herkes size ulaşamaz ve siteniz amacına ulaşamaz. Kodlar konusunda hiçbir hataya yer verilmeden yapılan bir website tasarım en ideal olanıdır. Sizde benzersiz profesyonel bir web site yaptırmak istiyorsanız bize ulaşın...

 • Mobil uyumlu
 • Admin panelli
 • Seo uyumlu
 • Tasarımlı Temalar
 • Whatsapp eklentisi
 • Çoklu Dilli

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi, günümüzde globalleşen dünya ile birlikte her alanda ve her türden iş ve her çeşitten fırsatlar bulunmaktadır. Bununla birlikte birçok mecra da yerini yeni mecralara devretmektedirler. Bundan çok da uzak olmayan yakın bir geçmişte televizyon, radyo, gazete gibi mecralar şimdilerde yerini internet youtube, facebook, instagram ve google gibi arama motorlarına bırakmaya başlamıştır. Bu kapsamda yapılan analiz ve raporlamalar gösteriyor ki, işletmelerin gücüne güç katmak için sosyal medyanın gücüne ihtiyaç duyuyor. Sizde eğer işletmenizin gücüne güç katmak isterseniz, bu konuda birinci sınıf hizmet sunan sosyal medya yönetimi çerçevesi ile hedeflerinize kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Tam Olarak Nedir? Ne İşe Yarar?
Bu gibi sorular kafanıza takıldıysa öncelikle bu konuyu tam anlamıyla aydınlatalım. Sosyal medya yönetimi müşterilerine eldeki kısıtlı verilerle en yüksek miktarda fayda sağlamak amaçlı kuruluştur. Sosyal medya yönetimi bunu başarabildiği ölçüde müşterilerine yararlı olmaktadır. Bu fayda tek çeşit olmayıp tanıtım, insanlara ulaştırma ve özellikle de algı üzerinde olmaktadır. Aynı zamanda sosyal medya danışmanlığı sizi rekabet ortamında ayakta tutacak, rakiplerinizden her zaman bir adım önde olmanızı sağlayacak çalışma sistemi içerisindedir. Sosyal medya danışmanı şirketlerin, kişilerin, marka ve ürünlerin hedef kitlesine ulaşmasında en önemli araçtır.

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları
Günümüzde internet ve sosyal hesap kullanımı giderek çok daha fazla kişi tarafından kullanılıyor. Ülkemizde ve dünya da sosyal hesap kullanım oranlarına baktığımızda Türkiye de ki sosyal hesap kullanıcı sayısı diğer ülkelerle karşılaştırıldığında azımsanmayacak sayıda olduğunu görmekteyiz. Sosyal medya yönetimi fiyatları müşterilerin istediği hizmet ve sağlanan maksimum fayda oranına göre değişmekte olup, aynı zamanda hizmet veren sosyal medya danışmanlığının çalışma yöntemine göre de değişmektedir.

Bu konuda net bir rakam vermek mümkün olmasa da bu konuda profesyonel olarak çalışmalarını sürdüren sosyal medya danışmanlıkları müşterilerin taleplerinizi analiz ederek fiyat çalışması yapmaktadır. Sosyal ağlarda vakit geçiren müşterilere ulaşmak için sosyal medya danışmanlığı hizmeti alanlar için ücret konusunda kesin bir miktar söylenebilmesi söz konusu değildir. Hedeflediğiniz müşteri kitlesi, bulunduğunuz sektörde ki rekabetin artması ve hedefleriniz doğrultusunda sizde sosyal medya danışmanlık hizmeti alırken fiyat bakımından değişkenliklerle karşılaşabilirsiniz. Sosyal medya da en önemli faktör içerik yönetimi olup, siz de sosyal medya uzmanı hizmeti ile marka değerinizi arttırabilirsiniz... Bu konuda profesyonel destek almak sosyal medya da kurumsal bir görünüm kazanmanız kadar daha çok kişiye ulaşmanızda son derece önemli etkenlere sahiptir.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetinin Önemi
Her hizmet sektöründe olduğu gibi sosyal medya danışmanlığının da bir hizmet sektörü olduğunu kabul edersek, bu hizmetin belli bir ücret karşılığında müşterilere sunulduğu gerçeğini kabul etmiş bulunuruz.Sosyal medya yönetimi hizmetinden yararlanmak isteyen müşterilerimize yenilikçi hizmet kalitemiz ile birinci sınıf hizmet sunuyoruz. Bu kapsamda yapmış olduğumuz çalışma ve analizlerimizin doğrultusunda sektörel analizler yapan danışmanlık hizmeti sunan uzmanlıkla, müşteri kitlenizi analiz ederek en doğru çalışmaları yaparak sosyal medyanın gücünü kullanarak doğru kişilere ulaşmanızda sizlere yardımcı oluyorum... Sosyal medya danışmanlık hizmetin önemi günümüzde kesinlikle tartışılmaz olup, sizde danışmanlık hizmeti sayesinde kısa sürede doğru müşteri kitlenizi hedefleyerek marka bilirliğini ve markanızın popülerliğini artırabilirsiniz.

Büyümek İsteyen Her Firma Sosyal Medyayı Kullanmalıdır
Yapılması gereken doğru teknikleri kullanarak sizde sosyal medya da markanızın daha bilinir olmasını sağlayabilirsiniz. Yukarıdaki açıklamalardan da görüldüğü üzere işinde büyümek isteyen her firma ve kişisel iş sahipleri kişisel sosyal medya danışmanlığından faydalanmalıdırlar. Eğer sizlerde yukarıda gördüğünüz hizmetlerden profesyonel kişiler tarafından faydalanıp, rakiplerinizin en az bir adım önüne geçmek istiyorsanız ve markanızın sosyal medya da yer almasını istiyorsanız 7/24 bize ulaşabilirsiniz. Marka bilinirliği artırmak isteyen müşterilerimiz sosyal medya danışmanlık hizmetimizi tercih ediyor. Üstelik bu hizmetler son derece piyasa fiyatına göre bakıldığında makul olup, bütçenizi sarsmadan sosyal danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak işletmenizin gücüne güç katabilirsiniz. İşini büyütmek ve daha çok müşteriye ulaşmak isteyen müşteriler bu konuda danışmanlık hizmetimizin tecrübelerinden yararlanmayı tercih ediyor. Kredi kartınızı kullanarak kolay ödeme seçeneklerimizle sizde sosyal danışmanlık hizmeti alarak müşteri kitlenize daha profesyonel şekilde sosyal hesabınızdan ulaşabilirsiniz.

 • Aylık Yönetim
 • Profesyonel Tasarımlar
 • Takipçi Arttırımı
 • Aylık Rapor
 • İçerik üretimi ve paylaşılması
 • Reklam yönetimi

SEO

SEO hizmeti başlangıcında, gerçekleştirdiğimiz kapsamlı analizlerle SEO açısından eksiklikleri tespit etmekle kalmıyoruz. Aynı zamanda ziyaretçiye fayda sağlayacak stratejilerle gerekli optimizasyon işlemlerini yapabilmek ve fayda sağlayan içerikler üretip, tanıtım çalışmalarını yapabilmek için de sattığınız ürün ve hizmetleriniz konusunda da bir satış danışmanınız kadar bilgi sahibi olmaya çalışmaktayız.

SEO çalışmalarımız Google yönergelerine uygun ve aynı zamanda ziyaretçi odaklı olarak planlanmakta ve uygulanmaktadır. Geliştirdiğimiz stratejilerle hem kısa sürede fark yaratmaya hem de belirli bir çalışma süreci sonrasında, uzunca bir süre kazanılan sıralama başarısının da korunmasını sağlamaktayız.

SEO hizmeti dahilinde, uzman ekibimizin oluşturduğu stratejiler sonrasında web siteniz için gerekli olacak tasarım, UX, içerik, teknik, performans, mobil odaklı tüm geliştirmeler de tarafımızca gerçekleştirilmektedir. SEO hizmetine başladığımız süreç ile beraber kapsamlı araştırmalara ve site analiz çalışmalarına başlıyoruz. Bu süreçte hem sektörünüzü tanımaya hem de web sitenizin arama motoru optimizasyonu odaklı eksikliklerini listelemeye başlıyoruz.

Araştırma süreci bizim için bir “yeni doğan” dönemidir. Bu dönemde hem markanızı hem de ürün/hizmetlerinizi tanımak için çok fazla soru sormaktayız. Bunun yanı sıra olası tüm rakiplerinizi tanıyarak, hedef kitlenizin davranış alışkanlıklarını, sektörel beklentilerini anlamaya çalışmaktayız. Başlangıçtaki bu kısa ve yoğun süreçte SEO proje yöneticilerimiz, markanızın bir satış pazarlama görevlisi kadar bilgi sahibi olmak için çalışmaktadır. Bu sayede markanızın tanıtım ve pazarlama süreçlerinde daha aktif ve sağlam rol oynayabiliyor, marka itibarını koruma konusunda daha bilinçli oluyoruz.

Araştırma sürecinde listelediğimiz yapılacaklar listesini bu aşamada hedef kitlenin sektörel beklentilerini ve rakiplerin SEO açısından en zayıf olduğu alanları göz önünde bulundurarak önceliklendirmeye başlıyoruz. Tüm süreç ve SEO stratejisini, sektörünüz, hedef kitleniz ve rakip analizleri doğrultusunda gerçekleştirmekteyiz.

Bu önceliklendirme ardından markanızın içerik performansı, teknik SEO yeterlilikleri, yerel SEO, mobil SEO, açılış hızı odaklı vb. analizleri gerçekleştirerek, yapılacak çalışmalarımızı detaylandırarak stratejiler geliştirmekte ve çalışma planlarımızı oluşturmaktayız. SEO hizmeti süresince başladığımız süreden itibaren en az 3’er aylık yapılacaklar listesini oluşturmuş ve bu liste doğrultusunda eksiklikleri giderip, performans geliştirmeye başlamış oluyoruz.

 • Kurumsal Seo
 • Kapsamlı Seo
 • Seo Analiz
 • Görünür Sonuçlar
 • Anahtar Kelime Optimizasyonu
 • Müşteri Odaklı Seo

Google Adwords

Google kocaman bir okyanus. Bu okyanusta kaptansız ve pusulasız kalmanızı istemeyiz! Google’da var olmak önemli. Ama kaptansız ve pusulasız bu yolculuğa çıkarsanız bu amaç var olmaktan çok kaybolmaya döner.Google’ın esnek ve kontrol edilebilir sistemi ile markanızı hedefe ulaştırıyor ve dalgalara yenik düşmesine engel oluyoruz.

Google Ads Reklamları ile stratejik reklam kampanyaları oluşturarak bütçenizi verimli bir şekilde değerlendirmeye yoğunlaşıyoruz. Google’da kaybolmamanız için bulunabilirliğinizi arttıracak kampanyalar oluşturuyoruz. Bütçenizi, aldığınız geri dönüşleri ve harcadığımız emeğin, eforun kontrolünü sağlamak amacıyla attığımız hareketleri analiz ediyor ve raporluyoruz.

Google Ads danışmanlığı ile beraber mevcut bir Google Ads paneline sahip değilseniz, size ait Gmail hesabı üzerinden Google reklam panel kurulumunu gerçekleştirmekteyiz.Reklam hesabının kurulumu ardından, Google Ads reklam bütçeniz doğrultusunda fayda sağlayacak kampanya planlarını ve bütçe planlarını gerçekleştirmekteyiz.Strateji belirleme aşamasında deneyim ve tecrübelerimizle beraber, sektör ve rakip analizleri ile hızlı sonuç alacak noktaları tespit ederek, reklam stratejilerimizi bu doğrultuda planlıyoruz.

Oluşturulan stratejiler doğrultusunda metin, görüntülü veya alışveriş reklamlarını oluşturmaya başlıyoruz. Oluşturulan bu reklamlara ait reklam başlığı, açıklaması, görseli, dijital pazarlama uzmanı olarak hedef kitleyle etkileşimi artıracak şekilde hazırlanmaktadır. Görüntülü ve arama ağı reklamlarında oluşturduğumuz yeniden pazarlama (remarketing) stratejileriyle hem web sitenizi hem de rakiplerinizi ziyaret eden kullanıcıların karşısına çıkarak; hem marka bilinirliğini hem de satış dönüşümünü artırmayı hedefliyoruz.

Oluşturulacak metin reklamlarında ise hedeflenecek anahtar kelimeleri özenle seçerek, reklam bütçesinin satış dönüşüm karlılığını koruması için titizlikle çalışmaktayız. Burada minimum bütçeyle maksimum kitleyi hedeflerken aynı zamanda potansiyel müşteri olması için de detaylı bir çalışma ve takip gerçekleştirilmektedir.

 • Profesyonel Takip
 • Aylık Rapor
 • Reklam Yönetimi
 • Arama ağı reklamları
 • Görüntülü reklam ağı
 • Gmail, Youtube reklamları

E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret Danışmanlığı, E-Ticaret Danışmanları ve E-Ticaret Uzmanları bir çok farklı alana ayrılmışlardır. Kimi Dijital Performans, kimi depo & lojistik, kimi ise iş geliştirme alanlarında hizmet verir. Vatan ÇETİNEL olarak tüm alanlarda ayrı uzman bakış açımla E-Ticaret Markalarına 2016 yılından bugüne kadar danışmanlık vermekteyiz. 100’ün üzerinde ayrı projelerde yer almış, Türkiye’nin lider markalarının pazarlama, dijital pazarlama, strateji ve iş geliştirme departmanlarında görev almış 5 yılı aşkın tecrübeye sahip uzmanlığımla E-Ticaret markalarına arı gibi çalışarak danışmanlık vermeye devam etmekteyim.

Danışmanlık süreci eskiden 10, 20 hatta 30 yıllık tecrübelerle yapılırdı. Fakat günümüzde E-Ticaret çok hızlı ilerlediği ve hala daha kısmen yeni bir yöntem olarak yoluna devam ettiği için 2, 3 yıllık tecrübesiyle eticaret danışmanlığı yapmaya kalkan bir çok arkadaş türemekte. Bu durumda çoğu firma hayallerinden uzak, sağlam atması gereken adımları pamuk ipliğinde atarak uçurumun eşiğinde ilerlemek zorunda kalabiliyor. Neticede zarar firma sahibine patlıyor. Ne kadar senkron ve omuz omuza çalışır ve iki taraf da üstüne düşenleri yaparsa o kadar başarılı olabilirsiniz.

Son söz olarak sakın ama sakın size ciro, satış vb garantilerini verenlere güvenmeyin. E-Ticarette çok farklı dinamikler yer almakta, ben 100’den fazla projede yer almama rağmen asla ciro ve satış garantisi ile hiçbir yolculuğa başlama cüretini kendimizde bulamıyorum. Çünkü her proje kendine münhasır artılara ve eksilere gebedir. Her markanın SWOT analizi bambaşka sonuçlar ortaya çıkarır. Bu yüzden her projedeki yoğurt yiyişimiz başkadır. Siz siz olun her hıyarım var diyene tuzla koşmayın. Ayaklarınızı yere sağlam basın. Mümkünse başarısız olunan projeleri daha çok inceleyin, asıl püf noktaları oradadır çünkü.

E-ticaret için gerçekleştirilen çalışmalar kolay gibi görünmesine rağmen, aslında oldukça kapsamlı ve zahmetli bir süreçtir. Bu nedenle iyi bir iş planı ile en doğru pazarlama stratejilerinin uygulanması gerekir. Bu noktada e-ticaret danışmanları oldukça yardımcı olur ve yapılması gereken bütün işlemleri marka adına gerçekleştirir. Sosyal medya yönetimi de en önemli konulardan biridir. Özellikle son yıllarda Instagram ve Pinterest gibi platformlardaki trafik yoğunluğu e-ticaret firmaları için büyük bir avantaj oluşturur. Bu tür platformlar üzerinden yapılan reklam çalışmaları hedef kitleye erişimi kolaylaştırır.

 • Profesyonel Danışmanlık
 • Kurumsal takip
 • E-Ticaret sitesi
 • Ürün ekleme - çıkarma
 • Reklam yönetimleri
 • Seo uyumlu ürün girişleri

Dijital Pazarlama

Dijital dünyada amaca ulaşan en kestirme yol iyi planlanmış yoldan ilerlemektir. Dijitalde ilerleyeceğiniz rol iş hedeflerinize göre belirlenerek yeni reklam modelleri ile şekillendirilir ve mesajınız en doğru yolla alıcıya aktarılır. Dijital medya planlamasının amacı hangi mecrada, hangi mesajın, hangi kanalla iletileceğinin belirlenmesidir. Bunu yaparken doğru bütçe belirlenmelidir. Dijital medya planlaması tabiri caizse bir navigasyondur.

Dijital medya planlamasında mecra, hedef kitle, ürünün analizi ve değerlendirme gibi aşamalardan geçerek dijital medyada başarıyı yakalamaya yöneliktir. Atılan her adımın ince elenip sık dokunması önemlidir! Dijital mecraya karar verilmesi, web sitesi yoksa oluşturulması, reklam alanı satın almak, doğru mesajı doğru mecrada doğru zamanda yayınlamak ve tüm bunları raporlamak dijital medya planlaması için önemlidir.

Dijital dünyaya girmemiz ile birlikte markaların sanal ortamdaki aramaları ve algıları da aynı hızla gelişmeye başladı. İnternet ortamında markanız ile ilgili bütün içerikleri profesyonel stratejilerimizle inceliyor ve itibarı güçlendirecek yerleri belirliyoruz. Markanızla ilgili spam içerikleri belirleyip bu konuyla ilgili aksiyon almayı hedefliyoruz. Bununla beraber markanız için kullanıcılara doğru bilgi aktaran içerikler üretiyoruz. Markaların yanı sıra belirli bir kitleye erişmiş kişilerinde dijital dünyadaki varlıklarını olumluya çevirmeleri önemlidir.

Önünüze çıkabilecek krizlere karşı kullanıcıların sizinle etkileşimde olduğu ortamlarda sizi bir koruma kalkanı edasıyla destekliyoruz. Olumsuz durumlardan sizi arındırıyor ve itibarınızı tazeliyoruz.

 • Grafik Tasarım
 • Web Tasarım
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • SEO
 • Google Adwords
 • E-Ticaret

Profesyonel CV Danışmanlığı

İyi hazırlanmış bir özgeçmiş, sizinle ilgili sessiz bir tavsiye mektubudur. Özgeçmişiniz sizi sadece bir aday olarak mülakata götürmemelidir. Siz daha görüşmeye gitmeden hangi pozisyona aday olduğunuzu, yetkinliklerinizi, hedeflerinizi, daha iyisi için çalıştığınızı anlatan bir araç olarak tasarlanmalıdır.

Yaklaşık 5.000 üzerinde özgeçmiş tarama fırsatım oldu. İmla ve yazım hatalarından, özgeçmişte bulunan güneş gözlüklü fotoğraflara, enteresan mail adresi isimlerinden, hatalı telefon numaralarına kadar birçok yanlış örneği gördüm. Online iş başvuru platformlarından doldurulmuş özgeçmişleri PDF versiyonuna dönüştürüp firmalara dosya adı, mail içeriği, ön yazı bile olmadan özensizce ileten aday sayısı da oldukça fazla. Nasıl bunlar daha ilk bakışta fark ediliyorsa, tam tersi dikkat ve özenle hazırlanmış, bir kimliği ve mesajı olan örneklerde hemen diğerlerinin arasından sıyrılmayı başarıyor.

Bugün herkes standart bir özgeçmiş taslağını indirip, kendi bilgilerini bu taslağa işleyerek iş başvurularında bulunuyor. Hazır taslaklar üzerinden oluşturulmuş CV’ler iş piyasasında %95’ten fazla bir oranda. Yine eğitimlerde çok sık duyduğum bir cümledir:’’ Mülakata kadar çağrılmayı başarabilirsek, o aşamadan sonrası kolay Hocam’’

Sizleri endişelendirmek istemem. Bununla birlikte, bilmeliyiz ki ‘’rekabet’’ kelimesi iş dünyasının gerçeği. Sizinle aynı dönemde mezun olan, aynı eğitimi almış, benzer uzmanlık alanlarına sahip, benzer tecrübelerde olan ve sizin istediğiniz pozisyona aday olma potansiyeline sahip kaç kişi var bir düşünün lütfen. Tam da bunları konuşurken karamsarlığa kapılarak yarıştan çekilenler veya akışına bırakanlar olabiliyor. Bir diğer grup bu cümlelerle farkındalık kazanıp daha çok çaba sarf etmesi gerektiğini anlıyor. Tercih bu noktada sizin.

Grafik Tasarım, Web Tasarım, Sosyal Medya Yönetimi, E-Ticaret Danışmanlığı, SEO, Google Adwords, Dijital Pazarlama