Web Sitesi Fiyatları

Sosyal Medya Yönetim Araçları Nelerdir?
Sosyal Medya Yönetim Araçları Nelerdir?
19 Şubat 2021
Web Sitesi Fiyatları

Web Sitesi Fiyatları

Web Sitesi Fiyatları

Web Sitesi Fiyatları,  günümüzde kişilerin web sitesi açabilmek için gerekli olan önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabii ki de web tasarım işlemlerini yerine getirilebilmesi için belli başlı süreçlerden geçmesi gerektiğini söylemek lazımdır. Genel olarak web tasarım süreçleri 5 farklı konudan oluşmakta ve bu süreçler doğru bir şekilde yerine getirilirse ortaya kaliteli bir hizmetin çıkacağını belirtmek gerekiyor.

Web Tasarım Süreçleri Nelerdir?

Web tasarım süreçleri proje aşaması, teknoloji seçimi, tasarım süreci, yazılım sürecini ve test süreci olmak üzere 5 farklı süreçten oluşmaktadır.

Şimdi de bu süreçleri ne anlama geldiğini teker teker anlatmaya çalışalım.

İlk olarak proje aşamasına gelecek olursak web tasarım işlemlerini doğru bir şekilde yerine getirilebilmesi için ilk önce güzel bir proje yapılması gerekiyor. Yani kişiler nasıl bir tasarım olacağı konusunda doğru bir strateji belirlemesi için bu aşamayı kullandığı gözleniyor. Bu aşamada kişiler analiz işlemleri yaparken aynı zamanda hangi hedef kitleye hitap edeceği konusunda da belirli araştırmalar yapmaktadır. Proje aşaması diğer kategorileri etkileyen bir aşama olduğundan dolayı kişilerin burada çok detaylı bir şekilde çalışma yapması gerekiyor. Yani burada site içerisinde ve dışında kullanılmak üzere gerekli olan tüm ögelerin detaylı bir şekilde analiz edildiği ve ortaya konulduğu önemli bir husus olarak söylenebilir.

İkinci aşama göz atacak olursak burada teknoloji seçimi yani sitenin hangi dil aracılığıyla kişilere hizmet sunacağını göstergesi olarak biliniyor. Buradaki dil konuşma dili olarak değil kod biri olarak bilinmektedir. Baktığınızda online ortamlarda kod dili olarak çeşitli dillerin olduğu görülürken bunun seçiminin web tasarım uzmanına yada kişiye göre değişkenlik gösterebileceği de söylenebilir.

Diğer bir sürece göz atacak olursak burada tasarım süreci karşımıza çıkmaktadır. Genellikle kişilerin çok fazla eğlenceli bir süreç olarak söylediği bu bölüm aslında eğlenceli olduğu kadar oldukça da zor bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişilerin burada yaptıkları web tasarım işlemlerini göz atacak olursak ilk olarak sitenin içerisinde kullanılmak üzere logonun belirlendiği görülürken yine site içerisinde hangi renkleri kullanacağız konusunda da fikir yürütmek mümkündür. Görsel konuda çok fazla hayal gücünüzü bulunmuyorsa bu konuda web tasarım firmalarından yardım talep etmek daha doğru bir karardır.

  1. aşama olan yazılım sürecine göz atacak olursak belki de web tasarım aşamaları arasında en zor ve en karmaşık bölümler arasında bölümün olduğu görülmektedir. Burada kişiler tasarım sürecinde ortaya koyulan tüm işlemleri kodlama işlemleri ile ortaya çıkarılmasına söylenmektedir. Burada yine içerik yönetiminin de ortaya çıkarıldığı gözleniyor. Bu aşama çok titiz bir şekilde yapılması gerektiğinden dolayı en ufak hatada büyük sorunlara sebebiyet vermek mümkün olabilir.

Web Tasarım Test Süreci

Web tasarım aşamasından son aşaması olarak karşımıza çıkan test sürecinde web tasarımına ilk aşaması ile 4. aşaması arasında ortaya koyulan tüm hizmetlerin tarayıcılar aracılığıyla testinin yapılmasına verilen isimdir. Burada hedeflenen ve ortaya koyulan hedefin ulaşılıp ulaşılmadığı konusunda sizlere fikir sahibi verecek önemli bir süreçtir. Web tasarım süreçleri doğru bir şekilde yerine getirilmezse tekrar ilk süreçten yapılması gerekmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir